Jednym z najlepszych klimatyzatorów mobilnych jest Warmtec KP35W, który jest często chwalony przez konsumentów głównie ze względu na jego wielofunkcyjność.  Dzięki niemu można ogrzewać pomieszczenia, skutecznie je schładzać i suszyć. Ponadto produkt wygląda nowocześnie i nadaje się do nowoczesnych pomieszczeń. Użytkownicy często zwracają uwagę na łatwość konfiguracji sterowania i dobrze wykonany pilot zdalnego sterowania. Ponadto sprzęt jest wyposażony w 3 filtry, które wychwytują kurz, kurz, zarazki i wełnę. Zaletą jest to, że po użyciu filtrów nie trzeba ich zmieniać. Wystarczy, że są na mnie i dokładnie wyszorowane. Czy nie jest to produkt, którego szukasz? Następnie należy sprawdzić model, który idzie drugi. Jest to Dimplex PC 35AMB-urządzenie z kółkami w podstawie, które można przesuwać po podłodze bez wysiłku. To urządzenie ma również funkcję chłodzenia i ogrzewania. To, co wyróżnia model, to oszczędność energii i wysoka wydajność.

Klimatyzatory przenośne ranking

Jaki przenośny klimatyzator kupić?

Przewodnik po zakupach

Do niedawna obecność klimatyzacji w domu była uważana za miarę luksusu i bogactwa. Dzisiaj sprzęt ten staje się coraz bardziej powszechny i pojawia się w coraz większej liczbie domów. Każde urządzenie tego typu może chłodzić powietrze, a niektóre modele mogą je podgrzewać lub filtrować. Ten tutorial powie Ci, jak wybrać przenośny klimatyzator, aby być zadowolonym z zakupu.

Przewodnik po zakupach

Rodzaje klimatyzatorów

Główna jednostka klimatyzatorów bierze pod uwagę technologię, która była w nich wykorzystywana-w ten sposób wyróżniamy urządzenia do chłodzenia i odparowywania. Pierwsza praca opiera się na właściwościach fizykochemicznych różnych gazów (obecnie stosowane są dwie mieszaniny gazu: czynnik chłodniczy R410A i czynnik chłodniczy R407C). Następnie można podzielić modele lodówek na przenośne (które są wygodniejsze i nie wymagają zawieszania dodatkowych elementów na ścianie zewnętrznej) i dwuczęściowe (przypominające stacjonarną klimatyzację – jedna część działa wewnątrz, a druga na zewnątrz mieszkania).

Rodzaje klimatyzatorów

Z kolei klimatyzatory ewakuacyjne są bardziej przyjazne dla środowiska. Tutaj zimna woda służy do chłodzenia powietrza. Powietrze przepływa przez wilgotną szmatkę, a następnie jest pompowane do pomieszczeń, które chcemy schłodzić. Przy takim urządzeniu konieczne jest jednak częste przewietrzanie pomieszczenia, ponieważ bardzo nawilża powietrze. Ponadto eksperci uważają, że w pomieszczeniu o dużej powierzchni taka Klimatyzacja nie będzie zbyt skuteczna.

Wydajność chłodnicza

Chcąc kupić klimatyzator, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zdolność chłodzenia urządzenia. Innymi słowy, jest to wydajność urządzenia pracującego w trybie chłodzenia przy maksymalnym obciążeniu. Ten parametr jest zwykle mierzony w kW, możemy go łatwo znaleźć na metce.

Oferta tego typu urządzeń pod względem mocy tak, rzeczywiście, nie jest bardzo zróżnicowana i wynosi 2-4 kw. Do zakupu warto dokonać obliczeń tzw. objętości (objętości budynku), dzięki której dowiadujemy się, który przenośny klimatyzator najlepiej nadaje się do naszego pomieszczenia. Wystarczy pomnożyć powierzchnię pomieszczenia przez jego wysokość-wynik otrzymamy w metrach sześciennych, a na każdy metr sześcienny potrzebujemy 45 watów mocy klimatyzatora. Na przykład, jeśli chcesz wybrać najlepszy model w pomieszczeniu o wymiarach 5 m x 4 m i wysokości 4 m, musisz pomnożyć te wartości, w wyniku czego uzyskamy wynik 80 metrów sześciennych. Wymagana moc musi wynosić co najmniej 3600 V, a także 3,6 kW.

Rozmiar

Dla wielu zaletą przenośnych klimatyzatorów jest to, że można je zainstalować tam, gdzie chcesz ochłodzić powietrze. Powinny być wyposażone w koła ułatwiające ich poruszanie się. Chociaż rozmiary tych urządzeń są zwykle niewielkie, ale czasami mogą przeszkadzać, stojąc cały czas na podłodze. Ponadto elementem niezbędnym do prawidłowego działania urządzenia jest rura. Najczęściej musi być wyprowadzony przez uchylone okno, otwór w ścianie, czasami można go podłączyć do kratki wentylacyjnej.

Taka rura ma zwykle średnicę 12-13 cm, a jej długość często przekracza 1 metr. Należy to również wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu idealnego modelu. Czasami może się okazać, że stacjonarny klimatyzator split jest bardziej racjonalny, zwłaszcza gdy stale otwarte okno w pomieszczeniu otrzymuje dodatkową ilość gorącego powietrza. Ten model laptopa nie może działać wystarczająco wydajnie.

Waga

Ponieważ szukamy urządzenia mobilnego, waga może być również ważnym parametrem. Należy pamiętać, że takie urządzenia są dość zaawansowane technologicznie, więc oczywiście nie znajdziemy modeli ważących kilka kilogramów. Dostępne na rynku klimatyzatory ważą najczęściej 20-35 kg. bez problemu możemy przenieść je do innego pomieszczenia-pod warunkiem, że są one wyposażone w specjalne rolki.

Liczba rur

Przenośne klimatyzatory mogą mieć dwie lub jedną rurę – wybór należy do nas. Najpopularniejsze modele mają jedną rurę, a my również znajdujemy te najbardziej na rynku. Należy jednak pamiętać, że urządzenia wyposażone w dwie rury działają znacznie ciszej i wydajniej. Jest to możliwe, ponieważ jedna rura pobiera powietrze do chłodzenia z zewnątrz, a druga dostarcza je do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Poziom hałasu

Ta opcja może być bardzo ważna, szczególnie jeśli w mieszkaniu są dzieci. Mobilne klimatyzatory mogą wytwarzać dużo hałasu, co wiąże się z ciągłą pracą sprężarki i wentylatora-często w porównaniu do ich głośnych lodówek. Oczywiście na rynku znajdziemy modele zarówno dość głośne, jak i bardzo ciche – należy uważnie przeczytać opis urządzenia wskazany przez producenta. Przyzwoity poziom hałasu jest dobry. 45-54 db, ponieważ nie jest tak uciążliwe dla ludzkiego ucha.

Funkcja ogrzewania i osuszania

Chociaż klimatyzator jest przeznaczony przede wszystkim do chłodzenia powietrza w lecie, warto pomyśleć o modelu, który może jednocześnie ogrzewać pomieszczenie – dlatego ważny jest zakres temperatur. Obecnie w prawie wszystkich modelach regulacja temperatury wynosi od 18-32 ° C. Niektóre modele mają również funkcję osuszacza powietrza, co jest szczególnie odpowiednie na deszczowy dzień. Dzięki temu możemy zapewnić optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu bez zmiany temperatury. Gdy w domu są małe dzieci, należy wybrać urządzenie z filtrem, które wyda alergeny, pleśń i wirusy zawarte w powietrzu.

Bezpieczeństwo i konserwacja

Szukając idealnego urządzenia, sprawdźmy również, czy ma on odpowiednią ochronę – nawet przed przegrzaniem. W upalne dni Klimatyzator powinien pracować kilka godzin na dobę, czasem nawet przez całą dobę, a to przyczynia się do wypadków. Wbudowany system bezpieczeństwa sprawi, że po osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury urządzenie uruchomi dodatkowe wentylatory, które ograniczą moc grzewczą lub po prostu wyłączą się na jakiś czas.

Równie ważne są odpowiednie zabezpieczenia przeciwzwarciowe, również ze względu na ciągłą pracę urządzenia. Chociaż sprzęt elektroniczny nie powinien opuszczać się nawzajem na czas nieobecności w domu, wyłącza klimatyzację na kilkadziesiąt minut, a czasami nie wydaje nam się to dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy chcemy wrócić do przyjemnie chłodnego pomieszczenia. Ten rodzaj ochrony może zapobiec zagrożeniom, takim jak pożar.

Biorąc pod uwagę, że taki klimatyzator jest przeznaczony do użytku domowego, może nie być trudny w użyciu. Coraz bardziej powszechną cechą będzie tryb plug&play, dzięki któremu urządzenie nie musi być instalowane po uruchomieniu. Ponadto odpowiedni model powinien umożliwiać regulację temperatury nie tylko za pomocą Panelu sterowania na wyświetlaczu, ale także za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Design

Przenośny klimatyzator stoi na podłodze pokoju i jest widoczny dla wszystkich, więc jego wygląd może również odgrywać dużą rolę. Większość producentów zdaje sobie z tego sprawę, więc starają się tworzyć urządzenia, które są bardzo kompaktowe, z nowoczesnym wzornictwem. W związku z tym modele dostępne na rynku, w większości cienkie i wysokie, mają również duży wyświetlacz LCD, co nadaje im niepowtarzalny charakter.

Mobilne klimatyzatory w dobrych cenach

Mobilne klimatyzatory mają różne ceny-wszystko zależy od podstawowych parametrów i dodatkowych funkcji. Najtańsze modele mogą kosztować 180-400 UAH. Jeśli interesuje nas urządzenie znanej marki, o niskim poziomie hałasu i dużej mocy chłodzenia, cena może być znacznie wyższa-1000-6000 rubli (jak w przypadku sprzętu jedno – i dwuskładnikowego).

Najlepsze mobilne klimatyzatory w 2019 roku

Mobilny klimatyzator to urządzenie, które pomoże Ci przetrwać letnie upały. Dla niektórych jest to dodatkowa opłata. Jednak takie urządzenia są często jedynym rozwiązaniem, aby utrzymać temperaturę na pożądanym poziomie. Ponadto urządzenia tego typu najczęściej nie tylko chłodzą powietrze, ale także mogą filtrować i ogrzewać. Nasz ranking klimatyzatorów mobilnych ma na celu zaprezentowanie najciekawszych modeli na rynku.

Nasza Oferta

Warmtec KP35W

Warmtec KP35W mobilny klimatyzator wymiary: 43.5 cm x 71.5 cm x 35 cm. długość rury wylotowej wynosi 150 cm, a waga 34 kg. klimatyzator działa dobrze, na powierzchni nie większej niż 40 m2.

Konsumenci najczęściej chwalą zdolność łatwego przenoszenia sprzętu. Wyposażony w małe kółka i uchwyty, dzięki czemu można go przenosić z miejsca na miejsce. Użytkownicy korzystają również z nowoczesnego Panelu sterowania, który może być używany do dostosowywania parametrów. Warto zauważyć, że ustawienia można również zmienić za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Model osusza powietrze, aby zapobiec rozwojowi niebezpiecznych bakterii. Z kolei dzięki możliwości cyrkulacji w całym pomieszczeniu będzie taka sama temperatura. Głównym trybem pracy jest chłodzenie. Urządzenie posiada również funkcję ogrzewania, która nadaje się do zimnych dni. Urządzenie pozwala na regulację prędkości wentylatora (w zakresie 1-3 stopni).

Warmtec KP35W ma wymiary: 43.5 cm x 71.5 cm x 35 cm, a jego waga 34 kg. zalecany do stosowania na powierzchni nie większej niż 40 m2.

Dimplex PC 35AMB

Mobilny klimatyzator Dimplex PC 35amb zapewnia chłodzenie, ogrzewanie i osuszanie powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie generuje hałas na poziomie 65 dB, ale ponieważ ma funkcję uśpienia, to na pewno nie będzie przeszkadzać spać w nocy. Sprzęt waży mniej niż 30 kg, a dzięki przewodnikom na jego podstawie możemy z łatwością przenieść go do innego pomieszczenia.

Produkt ma wymiary: 30 cm x 77,8 cm x 55 cm. klimatyzacja działa dobrze w pomieszczeniu, którego powierzchnia nie przekracza 40 m2. Jest to dobry wybór dla małego biura, sklepu i mieszkania. Urządzenie posiada odporną na uszkodzenia obudowę wodoodpornej ochrony klasy IPX4. Ponadto model jest wyposażony w wyświetlacz LCD.

Konsumenci są przekonani, że klimatyzator może przetrwać letnie upały. Urządzenie jest również przydatne w zimie, gdy temperatura Na zewnątrz spada poniżej 0 ° C. biorąc pod uwagę, że produkt nie wysusza powietrza, nie ma potrzeby martwić się o rozwój pleśni i pleśni na ścianach. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Podręcznik Dimplex PC 35AMB ten klimatyzator o mocy 1480 w w trybie chłodzenia i ogrzewania modelu 1300 W generuje hałas nie większy niż 65 dB.

Camry CR 7902

Jeden z najlepszych klimatyzatorów na rynku Camry CR 7902 ma wymiary 37 cm x 42 cm x 87 cm. nie jest zbyt duży, więc nie ma problemu, aby zmieścić się w każdym pomieszczeniu. Warto dodać, że użytkownicy docenią dostępność kół. Spraw, aby przenoszenie i transport klimatyzatora było bardzo łatwe. Produkt jest jakościowo wyprodukowany i nie zostanie zniszczony.

Klimatyzacja ma 3 tryby pracy: chłodzenie, wentylacja i osuszanie. Wbudowany wentylator ma regulowaną prędkość, a użytkownicy mają możliwość wyboru 2 stopni. Wielu użytkowników docenia tryb huśtawka. Dzięki tej funkcji chłód szybko się rozprzestrzenia i już w ciągu kilku minut będziesz mógł cieszyć się przyjemną temperaturą w pomieszczeniu.

Moc urządzenia wynosi 2,6 kW. W zestawie znajduje się pilot, za pomocą którego można łatwo sterować wszystkimi funkcjami klimatyzatora, co jest bardzo wygodne. Wydajność suszenia urządzenia wynosi 1 L / h. Waga klimatyzatora wynosi około 22 kg.

Camry CR 7902 to mobilny klimatyzator o mocy 2,6 kW. Jego wymiary to 37 x 42 cm x 87 cm, sprzęt waży 22 kg i ma 3 tryby pracy.

Torell Skyled 24

Prezentujemy Model Torell Skyled 24, który może być używany w domu, w małym sklepie lub biurze. Moc chłodzenia klimatyzatora wynosi 2350 watów. Sprzęt skutecznie obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniu i wysusza je, co tworzy przyjemny mikroklimat i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni na ścianach.

Klimatyzator ma 2-stopniową regulację prędkości i 12-godzinny zegar. Urządzenie może być sterowane za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania, co zwiększa komfort użytkowania. Sprzęt nie wymaga specjalnej instalacji. Maksymalny poziom hałasu generowany przez model to 54 dB. Produkt ma wymiary: szerokość-30.5 cm, szerokość-75.2 cm, Szerokość-38.3 cm.

Urządzenie wygląda estetycznie i jest łatwe w użyciu. Konsumenci cenią model głównie dlatego, że szybko chłodzi pomieszczenie, pozwalając mu przetrwać letnie, upalne dni. Sprzęt ma koła w podstawie i można go łatwo przesuwać w kierunku podłogi. Należy dodać, że klimatyzator nadaje się do wszystkich miejsc, w których nie można zainstalować modeli jednostki ściennej zamontowanej na zewnątrz budynku.

Torell Skyled 24 to klimatyzator, który chłodzi, osusza i nawilża powietrze w pomieszczeniu. Moc chłodzenia modelu wynosi 2350 watów.

Descon DA-C2600

Szacujemy, że wydajność przenośnego klimatyzatora Descon da-C2600 wynosi 2,6 kW. Posiada trzy tryby pracy: Chłodzenie, Osuszanie i wentylacja.

W zestawie znajduje się rura do odprowadzania ciepłego powietrza, której jeden koniec powinien znajdować się na zewnątrz pomieszczenia.

Model ten zapewnia oszczędność energii (Klasa A), posiada pilota zdalnego sterowania, aby ułatwić zdalne sterowanie i koła, aby przenieść się do innego pomieszczenia. Waży 33,5 kg, a jego wymiary: wysokość-78,5 cm, Szerokość-43,5 cm Zakres temperatur dla tego modelu wynosi od 16 ° C do 32 ° C, co pozwala na chłodzenie pomieszczenia o powierzchni do 15 m2.

Konsumenci uważają, że jest to klimatyzator o nowoczesnym wzornictwie, który może być używany nie tylko w domu, ale także w biurze. Dla wielu zaletą jest możliwość sterowania za pomocą Panelu sterowania z wyświetlaczem LCD.

Descon DA-C2600 to mobilny klimatyzator o wymiarach: wysokość-78,5 cm, Szerokość-39 cm, głębokość-43,5 cm.

AEG LK 5689

W internecie można znaleźć wiele pochlebnych opinii na temat klimatyzatora mobile AEG LK 5689. Postanowiliśmy więc uwzględnić ten model w naszej recenzji. Urządzenie jest zasilane z sieci. Jego moc wynosi 70 W dokładne wymiary: wysokość-69,5 cm, Szerokość-28 cm i Głębokość-36 cm Waga-6 kg.

Sprzęt ma kilka funkcji. Nie tylko działa jak wentylator, ale także nawilża powietrze i oczyszcza je z toksyn. W rezultacie pomieszczenie staje się chłodne i możemy być pewni, że jakość powietrza jest dobra (mniej kurzu, wirusów, zarazków). Urządzenie eliminuje również nieprzyjemny zapach. Klimatyzator wyposażony był w 4,5-litrowy zbiornik na wodę. według producenta sprzęt może pracować do 20 godzin bez konieczności uzupełniania wody.

Ludzie, którzy przetestowali AEG LK 5689, uważają, że jest to dobry wentylator. W podstawie znajdują się koła ułatwiające przenoszenie sprzętu. W rezultacie, możemy łatwo zainstalować go wszędzie, gdzie chcemy.

Mobilny klimatyzator AEG LK 5689 ma następujące wymiary: wysokość-69,5 cm, szerokość-28 cm i Głębokość-36 cm, a jego waga wynosi 6 kg. moc urządzenia wynosi 70 W.

Jak działa mobilny klimatyzator?

Urządzeniem, które latem z pewnością przydaje się w każdym domu lub biurze, jest mobilny klimatyzator. Jak napisano w Przewodniku po zakupie, ten sprzęt pomoże Ci schłodzić każde pomieszczenie w mieszkaniu. Powyżej wyjaśniliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie, a teraz chcemy przejść do dyskusji na temat pracy takiego produktu. W dalszej części tego artykułu postaramy się wyjaśnić tę kwestię.

Konstrukcja klimatyzatora mobilnego

Klimatyzator składa się z kilku elementów: 2 wymienników ciepła (parownik i skraplacz) i 2 wentylatorów odpowiedzialnych za dostarczanie powietrza. Podczas pracy parownik pobiera ciepło z pomieszczenia, które jest następnie transportowane między wymiennikami ciepła, aby ostatecznie dotrzeć do skraplacza. Oznacza to, że jeśli powietrze dostanie się do środka, chłodzi się, a ciepło jest usuwane z urządzenia.

Domowe urządzenia przenośne są podzielone na urządzenia monoblokowe i systemy split. Ich metoda usuwania powietrza z pomieszczenia jest inna. Pierwszy typ produktu jest wyposażony w jedną lub dwie rury, które wystawiamy na zewnątrz, na przykład przez okno. Ogrzane powietrze jest transportowane przez rurociąg i odprowadzane na zewnątrz budynku. Drugi typ klimatyzatorów to urządzenia typu Split, które wymagają świetlika przez okno (najczęściej na taras lub balkon) zewnętrznej części, w której emitowane jest ciepłe powietrze. Przenośne modele są wyposażone w kabel, który przenosi nagromadzone ciepło.

Eksploatacja klimatyzatora w wysokich temperaturach

Podczas pracy klimatyzatora rura wydechowa powinna być otwarta przez okno, aby mogła wydalić ciepłe powietrze. Niestety, gdy na zewnątrz jest bardzo gorąco, temperatura w pomieszczeniu wzrasta, co prowadzi do zwiększenia szybkości działania urządzenia. Ponadto sam Klimatyzator obniża temperaturę w kabinie o zaledwie kilka stopni (w zależności od modelu, od 5 do 10 ° C w stosunku do panującej temperatury). Bardzo ekstremalne sytuacje, w których ciepło na zewnątrz osiągnie 40 ° C, Produkt obniży temperaturę tylko o 2-5 ° C, ponieważ nie będzie w stanie efektywnie działać. Czy sprzęt będzie działał w upalne dni? Niestety, produkty, które mają ograniczone właściwości eksploatacyjne, tak że w ekstremalnych warunkach pogodowych, nie radzą sobie z chłodzeniem pomieszczenia.

Montaż

Dużą zaletą urządzeń mobilnych jest prosta i szybka instalacja. Urządzenia są zwykle sprzedawane w częściach, więc w opakowaniu znajdziesz wszystkie klimatyzatory i rury. Zadaniem użytkownika jest podłączenie urządzenia do źródła zasilania i wypuszczenie kabla przez okno w celu prawidłowego odprowadzenia ciepłego powietrza.

Ruch mobilnego klimatyzatora?

Wiele osób decyduje się na zakup produktów mobilnych, ponieważ producenci obiecują im większą mobilność. Czy to prawda? Jaki rodzaj mobilnego klimatyzatora jest zalecany dla konsumentów, zarówno w domu, jak i w firmach? Zdecydowana większość użytkowników zaleca mniejsze, mniejsze produkty, ale także lekkie. Pozwala to na przeniesienie klimatyzacji o każdej porze dnia do innego pomieszczenia. Warunkiem jest jedynie dostęp do okna, przez które wystawiamy rury w wyrobach monoblokowych. Dlatego urządzenie nadaje się zarówno w domach prywatnych, jak iw firmach.

Zakres pracy

Omawiając zasadę mobilnego klimatyzatora, niestety należy zauważyć, że jest to dość hałaśliwy sprzęt. Mechanizm wewnątrz, który chłodzi powietrze, wytwarza dużo hałasu. Wynika to z dużej intensywności pracy. Jednak mobilne klimatyzatory są gotowe do schłodzenia pomieszczenia zaraz po wyjęciu z pudełka. Od momentu połączenia z siecią sprzęt zaczyna działać z dużą prędkością. Dźwięk wytwarzany przez produkt jest przechowywany na poziomie ludzkiej rozmowy, co może utrudnić jego prowadzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here