Szukając dobrej spawarki inwerterowej zwróciliśmy się do specjalistów, a także prześledziliśmy zainteresowanie klientów tymi urządzeniami. Wzięliśmy pod uwagę nie tylko cenę, ale także funkcjonalność danego modelu, a także poziom zadowolenia konsumenta z zakupionego urządzenia. W ten sposób wytypowaliśmy jako najlepszy nóż Magnum Snake 200R. model ten przeznaczony jest do pracy w terenie. Prąd spawania tego modelu wynosi 200 a i ma płynny zakres regulacji. Nadaje się do wszelkich prac naprawczych, a ze względu na mały rozmiar jest wygodny i łatwy w użyciu. Użytkownik ma możliwość spawania elektrodą do 5 mm, a także spawania Tig Liftem. Wydajność tego modelu wynosi 60%. Ten model ma również kilka cech, które ułatwiają konserwację, takich jak anty-uchwyt, gorący Start i siła łuku. Jeśli jednak okazało się, że ten model nie jest dostępny, to mamy dla Ciebie model, który okazał się najlepszy na drugim miejscu, ma bardzo podobne parametry, do tego jest TECNOARC 211-s IGBT.

Spawarki inwertorowe ranking

Jaki rodzaj spawarki falownika kupić?

Przewodnik po zakupach

Spawarka inwerterowa staje się coraz bardziej powszechnym urządzeniem spawalniczym, które skutecznie zastępuje spawarki transformatorowe. Dzieje się tak głównie dlatego, że Spawarka inwerterowa w porównaniu z transformatorem jest małym urządzeniem, które daje ten sam prąd do łuku. Ponadto za pomocą falownika prąd można dokładniej ustawić z dokładnością do 1 A. Ponadto za pomocą tej spawarki można spawać prawie wszystkie metale, a także umożliwia łączenie niezbyt grubych materiałów. Pobiera bardzo mało prądu i możemy go podłączyć do dowolnego gniazdka.

Przewodnik po zakupach

Dlatego w tym przewodniku przyjrzymy się znalezieniu najlepszej spawarki falownika. Porozmawiamy o cechach urządzenia i podstawowych elementach, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, a na koniec przedstawimy pięć wiodących urządzeń o różnym poziomie cen. Witamy w Reading.

Który Spawarka falownika wybrać-amp

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że im większy prąd spawarki, tym lepiej. Jednak to, co Ci odpowiada, zależy od grubości materiałów, które zamierzasz spawać. Im więcej amperów, tym grubszy materiał. Jeśli jednak potrzebujesz spawarki do wykonywania spoin w cienkim materiale, to zbyt duży prąd będzie wadą.

Który Spawarka falownika wybrać-amp

Kiedy kupujesz sprzęt o napięciu 160 A, ten model może poradzić sobie z cienkimi kątami i przewodami łączącymi obiekty. Nieco wyższa prędkość to 250 i pozwoli na warzenie grubych zakrętów i poradzenie sobie z większością pracy spauarskich. Zgrzewarki o natężeniu powyżej 250 a są używane do spawania w profesjonalnych pracach, więc zakup tego sprzętu ma sens, jeśli spawanie jest jednym z elementów wykonywanej pracy. Dla MAJSTERKOWICZÓW w całym domu jest to zbyt zaawansowana i droga maszyna.

Jaki rodzaj spawarki falownika?

Aby uzyskać planowane prace z zakupionego modelu, należy dokonać przeglądu spawarek pod względem ich przydatności do naszych planów. Istnieją różne rodzaje spawarek, które działają nieco inaczej. W związku z tym, jeśli potrzebujesz różnych materiałów (również wykonanych z aluminium), które można skutecznie spawać, a jakość spoiny nie jest najważniejsza, warto wybrać palnik inwertorowa MIG-MAG, który jest spawany w strefie gazowej. Jeśli uważasz, że twoje szwy będą działać w trudno dostępnych miejscach, rozważ zakup modelu MMA.

Wykorzystuje powlekane elektrody, a spawanie wytwarza trochę tak zwanego żużla, który musi zostać usunięty, jednak w trudno dostępnych miejscach jest niezbędny.  Najbardziej estetycznym spoinem i najdelikatniejszym spoinem pozostaje Spawarka inwerterowa TIG. Wykorzystuje elektrody topliwe, głównie do spawania aluminium.

Jaka jest najlepsza Spawarka inwerterowa-dodatkowe funkcje

Obecnie spawarki inwerterowe są maszynami, które nie tylko umożliwiają spawanie na różne sposoby, ale coraz częściej te maszyny są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie z maszyny, co pozwala na poprawę jakości spawania i zmniejszenie ryzyka związanego z użytkowaniem tej maszyny. Dlatego warto zapoznać się z takimi funkcjami i wybrać model, który spełnia wszystkie nasze potrzeby. Najbardziej znaną i często używaną z dodatkowych funkcji jest funkcja gorącego startu, która zapewnia większy prąd podczas uruchamiania urządzenia i jego szybkie uruchomienie.

Funkcja siły łuku automatycznie stabilizuje łuk poprzez regulację prądu zwarciowego. I funkcja przeciwzwarciowa przeciwzwarciowa, która zapobiega przyklejaniu się elektrody do przedmiotu obrabianego. Ponadto funkcje takie jak cyfrowa kontrola parametrów za pomocą interfejsu graficznego są przydatne, umożliwiając sterowanie ręczne, ale także automatyczne.

Niektóre urządzenia mają również funkcję zdalnego sterowania. Jest również przydatny do spawania punktowego lub pracy z urządzeniem. Dla wygody użytkownika często urządzenia są wyposażone w pasek na ramię i uchwyty do przenoszenia. Reset techniczny nastąpi, gdy maszyna będzie miała regulator czasu dostawy gazu lub wbudowany zawór przełączający na spawanie TIG.

Spawarki inwerterowe w dobrych cenach

Więc kiedy szukasz dobrej spawarki inwerterowej, musisz określić, jaką pracę musisz wykonać. Innym jest to, że Spawarka musi być używana w domu, innym w małym warsztacie, a innym jest profesjonalistą. Kiedy trzeba wykonać trochę pracy, w otoczeniu wokół domu, po prostu sprzęt z podstawowymi funkcjami, a więc tańszy model. Modele z niewielką liczbą znanych producentów w tym segmencie produktów kosztują nawet tysiąc rubli. W czasie, gdy Spawarka będzie pełnić funkcję profesjonalnej maszyny, warto zainwestować w precyzyjną maszynę z kilkoma dodatkowymi funkcjami, które upraszczają obsługę i zwiększają bezpieczeństwo użytkownika. Wiąże się to oczywiście ze znacznie wyższymi kosztami.

Kupując model dla siebie, warto również sprawdzić, jaka jest cena elektrod dla wybranego modelu. Rynek oferuje różne elektrody, różne ceny i inną jakość. Zwykle droższe pozwalają na to, aby spawanie było piękniejsze i gęstsze.

Niewątpliwą zaletą spawarek inwerterowych jest szeroki zakres regulacji, jaki oferują, co zapewnia wyższy komfort pracy niż urządzenia transformatorowe. Ponadto modele takich spawarek są w dużej mierze niezawodne, co wpływa również na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia. Niezależnie od tego, kupując model, zwróć uwagę na długość okresu gwarancyjnego producenta. Ponieważ chociaż jest to urządzenie awaryjne, nie mogę ich naprawić we własnym domu warsztatowym. Większość producentów daje dwuletni okres gwarancji, ale zdarza się, że ten okres jest dłuższy.

Najlepsze spawarki inwerterowe 2019

Po zapoznaniu się z najważniejszymi cechami spawarek falownikowych, nadszedł czas, aby wybrać konkretny model. Poniżej znajduje się pięć wiodących modeli o różnych poziomach cenowych. Sprawdź, czy jest odpowiedni dla ciebie.

Nasza Rada

Magnum Snake 200R

Magnum Snake 200P to Spawarka inwertorowa o wysokiej wydajności 60%. Ze względu na mały rozmiar, działa idealnie, gdzie małe rozmiary są zaletą. Model ten charakteryzuje się prądem spawalniczym z płynną regulacją prądu 200 A, Ochrona przed spawaniem wynosi 25 A. model ten ma również ochronę obudowy IP21 i jest chłodzony przez wentylator.

W zestawie znajdują się przewody spawalnicze o długości 3 metrów. Magnum Snake 200P jest przeznaczony do pracy w terenie i nadaje się do wszelkich napraw. Pobiera mały prąd, a także ma doskonałe właściwości łuku dla elektrod rutylowych i alkalicznych. Użytkownik z tym modelem ma możliwość spawania elektrodą do 5 mm oraz spawania Tig Liftem.

Ponadto model ten ma źródła ochrony termicznej z alarmem, a także funkcje takie jak anty-uchwyt, gorący Start i siła łuku. Recenzje spawarek Falownikowych Magnum Snake 200p mówią, że w tym przedziale cenowym jest to bardzo dobra Spawarka, która ma bardzo dobre komponenty.

Spawarka inwertorowa Magnum Snake 200P waży 6 kg. prąd spawania 200 A, Pobór mocy 6,6 kVA. Maksymalna średnica elektrody MMA wynosi 4 mm.

TECNOARC 211-S IGBT POWER MOUDLE

Kiedy szukasz maszyny inwertorowej, która spawa za pomocą MMA ręcznego spawania łukowego prądem stałym i TIG prądem stałym ze spawaniem stykowym za pomocą łuku, to właśnie TECNOARC 211-S IGBT. Model jednofazowy o maksymalnym prądzie 200 a z regulacją od 10 do 200 a i wydajnością 60%. Mamy elektroniczny zawór z płynną regulacją prądu spawania.

Model ten umożliwia zastosowanie elektrody spawalniczej o średnicy 1,6-4,0 mm. można tu spawać elektrody rutylowe, alkaliczne, stal nierdzewną i żeliwo. Urządzenie jest chłodzone przez wentylator i ma zabezpieczenie przed przeciążeniem. Wraz ze spawarką klient otrzymuje kabel spawalniczy 3m, kabel masy 2M, maskę treningową i młotek, a także pasek na ramię do przenoszenia urządzenia.

Producent wyposażył maszynę w przeciwzwarciowe funkcje antyadhezyjne, moc łuku, aby zapobiec rozruch łuku i gorący start, zapewniając łatwe ładowanie. Osoby korzystające z tego modelu uważają, że jest godny polecenia, ponieważ jest to bardzo dobra przetapia i Pro zarówno grubych, jak i cienkich materiałów.

TECNOARC 211-s IGBT to bardzo dobra Spawarka, która kosztuje do 600 UAH. Moc urządzenia wynosi 7,3 kw. Prąd spawania 200 A.

Bester 210

W Bester 210 jest półautomatyczną maszyną do spawania inwerterowego, przeznaczoną do spawania na stałym prądzie elektrod powlekanych. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach i wadze, umożliwiające jego mobilność i łatwiejszą obsługę. Model ten jest przystosowany do spawania elektrodami rutylowymi i alkalicznymi o grubości do 4 mm. łuk spawalniczy zapala się automatycznie, gdy elektroda jest połączona ze spawanym materiałem.

Bester 210 obsługuje dwie metody spawania: MMA i TIG. W takim przypadku do spawania TIG należy dodatkowo zakupić Palnik spawalniczy TIG i podłączyć butlę z gazem ochronnym. Ta maszyna spełnia wszystkie normy techniczne EN 60974-6; -10 I CE. Ponadto znajdujemy tutaj ochronę przed przeciążeniem, a także szereg funkcji, które ułatwiają jej korzystanie. Jest wbudowany system nieprzywierający, a także umożliwia gorący Start i stymuluje dynamikę siły łuku. Prąd wyjściowy tego urządzenia wynosi 160 A i B, Użytkownik ma możliwość płynnej regulacji intensywności.

Jako wyposażenie tego modelu klient otrzymuje Uchwyt elektrody, kabel uziemiający z zaciskiem zaciskowym i kabel zasilający z wtyczką. A użytkownicy zauważają, że ten model ma niezawodne kable elektryczne i dobry hełm.

Spawarka inwerterowa bester 210 waży 7 kg. prąd spawania wynosi 160 A. model przeznaczony jest do elektrod o średnicy od 1,5 mm do 4 mm.

Lincoln Electric SPEEDTEC K14099-1

Nasz ranking spawarek inwertorowych zawiera również dodatkowe spawarki Lincoln Electric SPEEDTEC K14099-1, które są w pełni profesjonalnymi spawarkami inwertorowymi. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie może być transportowane do różnych części zakładu, lub transportowane w maszynie, w celu wykonania zadań roboczych, a następnie zasilane przez Generator, ponieważ taka możliwość jest również tutaj. Spawanie odbywa się przy maksymalnym prądzie 200 a z możliwością płynnej regulacji od 20 do 200 A.

Dzięki metodzie MiG / MAG i TIG urządzenie wykorzystuje maksymalny prąd spawania od 20 do 200 a,a przy spawaniu MMA wartość ta wynosi 20-160A. i to wszystko, co otrzymujemy z jednofazowego źródła zasilania 230 V. model ten ma takie funkcje, jak: wymiana wałka podającego bez użycia narzędzi, spawanie punktowe, spawanie końcówek drutu, podawanie gazu przed spawaniem i po spawaniu oraz regulacja indukcyjności. Zakres średnic elektrod stosowanych do spawania wynosi od 2 do 4 mm.

A w zestawie klient otrzymuje wąż gazowy o długości 2 m i przewód masowy. Tutaj jesteś, z prostym menu z regulacją wyświetlania, pamięcią parametrów spawania, blokadą Panelu sterowania i wieloma innymi. Użytkownicy tego urządzenia chwalą dobrą i intuicyjną obsługę menu wyświetlacza, wysokowydajne urządzenie chłodzące wentylatora oraz szybkie uruchamianie i wyłączanie spawarki.

Lincoln Electric SPEEDTEC K14099-1 to Spawarka inwertorowa o wadze 17,2 kg. prąd spawania wynosi 250 A. model ma 2 rolki na tacę.

Dedra DESi210BT

Dedra DESi210BT, jest to urządzenie do spawania łukowego metodą ręcznego spawania łukowego – czyli metodą MMA. Ta Spawarka, podobnie jak wszystkie urządzenia inwerterowe, generuje niezbędne wartości prądu za pomocą obwodów elektronicznych. Charakteryzuje się niewielką wagą 4,6 kg i niewielkimi rozmiarami, co pozytywnie wpływa na ruchliwość. Model ten umożliwia stosowanie elektrod w powłoce o średnicy od 1,6 do 4 mm i wykonuje spawanie materiałów takich jak węgiel, stal konstrukcyjna i żeliwo.

Maksymalny prąd spawania wynosi 200A, zakres regulacji wynosi od 10 do 200A, a zasilanie jest jednofazowe. W zestawie znajduje się drut spawalniczy z uchwytem elektrody, masa drutu z zaciskiem, maska ochronna i szybkie spawanie, a także szczotka z młotkiem. Urządzenie zostało wyposażone w system Chłodzenia, wentylatory i stopień ochrony IP 21S.

Według osób, które wspierają ten model podczas pracy, jest to wygodne ze względu na mały rozmiar, co znacznie ułatwia konserwację. Ponadto niska cena urządzenia sprawia, że klienci zgłaszają, że jest to dobra i tania Spawarka inwerterowa.

Spawarka inwerterowa Dedra DESi210BT mA prąd spawania 200 A. model waży 6,6 kg Średnica elektrody do 4 mm.

Dlaczego Spawarka falownika nie działa?

Spawarka inwerterowa to doskonały sprzęt dla miłośników spawania. Jednak może się zdarzyć, że urządzenie nie działa tak, jak powinno. Przyczyną może być niewłaściwe zachowanie produktu, zły dobór akcesoriów, a także wiele innych czynników. Dlaczego Spawarka falownika nie działa? Poniżej przyjrzymy się możliwym przyczynom.

Niewspółosiowość prądu wyjściowego

Jeśli napięcie sieci zasilającej, do której podłączony jest sprzęt spawalniczy, jest niższe niż wartość znamionowa, maksymalny prąd wyjściowy będzie mniejszy niż jego moc znamionowa. Nagły wzrost napięcia zasilania przyczynia się do niewspółosiowości prądu wyjściowego. Pamiętaj, że przed podłączeniem spawarki upewnij się, że mamy dostęp do odpowiedniej sieci. Niektóre modele wymagają podłączenia do systemu 230 V (używanego w domach), ale niektóre wymagają dostępu do trójfazowej sieci 400 V. Jeśli zastosujesz takie urządzenie do zwykłego gniazdka, nie zadziała.

Kiedy zauważamy niestabilny prąd podczas spawania, prawdopodobną przyczyną jest zmiana napięcia w zasilaczu. Możliwe jest również, że zakłócenia spowodowane przez inne odbiorniki prądu są na przykład przyczyną awarii sprzętu.

Problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem łuku

Kiedy nie jesteśmy w stanie uzyskać łuku elektrycznego potrzebnego do spawania lub trudno jest go utrzymać, konieczne jest sprawdzenie jakości zastosowanej elektrody. Źle dobrane akcesoria spawalnicze uniemożliwiają uzyskanie estetycznie pięknego szwu, należy o tym pamiętać. Utrzymywanie stabilności łuku elektrycznego może również utrudniać długi przewód, co prowadzi do nadmiernego spadku napięcia wyjściowego. W takiej sytuacji wystarczy go odciąć.

Należy również zauważyć, że łuk jest niestabilny, jeśli elektroda jest mokra. Wtedy praca z spawarką może być bardzo trudna, ponieważ szew nie będzie wyglądał tak, jak się spodziewaliśmy i może okazać się trochę solidny.

Nadmierne natryskiwanie podczas spawania

W zależności od rodzaju sprzętu, materiału, a nawet wybranej metody spawania, podczas pracy mogą powstać niewielkie plamy. Czasami jednak jest ich tak wiele, że trzeba wyłączyć urządzenie i sprawdzić działanie wstępnie ustawionych parametrów spawania. Zasadniczo, zbyt dużo rozpylania zależy od zastosowania elektrod o zbyt małej średnicy lub wyboru zbyt dużego prądu. Czasami jednak powód jest inny. Może to być na przykład odwrotne połączenie biegunów lub połączenie elektrody z katodą mocy.

Nieprawidłowa konserwacja spawarki

Spawarka to sprzęt, który wymaga odpowiedniej konserwacji po użyciu. Najważniejsze jest regularne usuwanie kurzu z niego, w przeciwnym razie może przestać działać. W tym celu najlepiej jest użyć czystego, sprężonego powietrza. Jak często powinienem czyścić moje urządzenie? Jeśli pracujemy z nim w zadymionym pomieszczeniu o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza, kurz należy usuwać za każdym razem po użyciu spawarki (w niektórych przypadkach nawet codziennie). Ciśnienie sprężonego powietrza należy dobierać w taki sposób, aby przypadkowo nie uszkodzić małych elementów tworzących urządzenie, dlatego powinno ono mieścić się w zakresie od 2 barów do 4 barów.

Od czasu do czasu należy sprawdzić niezawodność połączenia między poszczególnymi częściami urządzenia i stan systemów wewnętrznych. Jeśli zauważysz rdzę, musisz wyczyścić papier ścierny. Poluzowane połączenia muszą być bezpiecznie zamocowane.

Dbanie o nóż polega również na przechowywaniu go w odpowiednim miejscu. Urządzenie nie może być narażone na działanie wody i pary. Jeśli sprzęt się zamoczy, należy go wysuszyć, a następnie sprawdzić izolację, w tym na stykach i między połączeniami. Możemy ponownie podłączyć palnik do sieci tylko wtedy,gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest w porządku (w przeciwnym razie jesteśmy w niebezpieczeństwie porażenia prądem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here