Przewodnik po zakupie farb do włosów, klasyfikacja i testowanie

W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy chce zmienić kolor włosów. Często jednak zmiany utrzymują ją w obawie przed niewłaściwie dobraną farbą, która może uszkodzić jej włosy. Możemy uniknąć tej sytuacji, jeśli wybierzemy najlepszą farbę do włosów w 2019 roku. Według klientów jest to Wella Koleston Perfect Palette. Po nałożeniu produktu włosy stają się lśniące i lśniące i przyjemne w dotyku. Producent informuje, że po nałożeniu produktu włosy będą miały o 69% więcej połysku od włosów, na które produkt nie został nałożony. Dodatkowo, ta farba całkowicie pokrywa szare pasma, a efekt barwienia trwa długo. Wella Koleston Perfect Palette została przystosowana do użytku domowego, więc nie martw się, ponieważ kolorowanie będzie trudne. Jeśli jednak nie podoba Ci się ten produkt lub nie możesz go znaleźć w lokalnym sklepie, sugerujemy przeczytanie opisu produktu L ‘ Oreal Majirel, który został również wysoko oceniony przez kobiety.

Wiesz, że naprawdę należy umówić się ze stylistą, aby przejść do tego całkowicie nowy kolor włosów zostały pożądania po, ale dla prostszych zabiegów, to kuszące, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i zrobić swój własny kolor w domu. Ale wiedza, jaki kolor włosów jest odpowiedni dla koloru skóry jest trudna-zwłaszcza przy wszystkich ombre, blond i, siwy kolor włosów trendów ostatnich kilku lat. Łatwo czuć się przytłoczonym. Wystarczy zajrzeć w alejce kolor włosów w każdym sklepie kosmetycznym i szybko zobaczysz, że opcje są znacznie, znacznie bardziej skomplikowane niż po prostu blond lub brązowy.

Ranking 7 najlepszych farb do włosów w 2019

Przewodnik po zakupach – jaką farbę do włosów kupić?

Wiele osób zdecydowało się zmienić kolor włosów. Niektórzy robią to z powodu progresywnych siwych włosów, podczas gdy inni robią to, aby poprawić ich wygląd. Wiedz, że wybór odpowiedniego leku jest niezwykle ważny. Jeśli kupiłeś wadliwy barwnik, może to poważnie uszkodzić strukturę włosów. Aby pomóc ci tego uniknąć, przygotowaliśmy ten przewodnik. Dzięki czytaniu dowiesz się, jaki rodzaj farby do włosów wybrać, aby nie zaszkodzić zdrowiu.

Przewodnik po zakupach - jaką farbę do włosów kupić?

Rodzaje farb do włosów

Zanim kupisz produkt, musisz zdecydować, jaki typ Cię interesuje. W sklepach można uzyskać obie zmywalne farby, dzięki którym kolor pozostanie na krótko lub nawet na stałe. Te ostatnie są używane głównie do powlekania siwych włosów. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się, czy chcesz zmienić kolor włosów na jedną noc, wakacje lub na stałe.

Zmywalna farba

Pierwszym typem są zmywalne farby. Jego największą zaletą jest kompozycja. W rzeczywistości są one z pewnością bezpieczniejsze dla naszych włosów niż trwałe barwniki. Wynika to z braku amoniaku i utleniaczy. To właśnie te substancje wysychają i niszczą strukturę włosów. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, nie pozostają one w głowie przez długi czas. Tylko kilka prań, a nawet po nich nie ma śladu. Inną Wadą jest to, że jego wydajność jest dość słaba. Z tego powodu nie nadaje się do zakrywania siwych włosów, ponieważ mogą one pozostawiać pewne luki.

Kupowanie takich produktów jest preferowane przez większość osób, które chcą wypróbować określony kolor. Po nałożeniu będą mogli ocenić, czy odcień farby pasuje do twojego rodzaju piękna. Z drugiej strony, zmywalne produkty pozwalają na krótkotrwały makijaż. Jeśli jesteś zainteresowany takim eksperymentem, z pewnością będziesz zadowolony z informacji, że zmywalne farby są w różnych typach. Po pierwsze, Są to modele jednodniowe, to znaczy można je prać po praniu. Są przydatne, gdy chcemy zmienić kolor włosów tylko na jedną noc, na przykład z okazji wieczornego przyjęcia. Drugi rodzaj kolorowych szamponów. Efekt, dzięki nim, dostaniesz wystarczająco dużo na kilka minut. Jego zaletą jest brak ostrej ingerencji w strukturę włosów.

Niestety, wady produktu należy przypisać nietrwałości i, co do zasady, barwienia. Mokre włosy będą plamić powierzchnie, których dotykają. Ostatnim rodzajem zmywalnych farb są kremy barwiące. Konsumenci zwykle używają ich do odświeżenia koloru, który jest już we włosach. W zależności od tego, jak często myjesz włosy, efekt kremu zmniejsza się, może trwać do czterech tygodni. Jeśli masz zwyczaj codziennego mycia włosów, ten kolor bardzo szybko się zmyje. Pamiętaj, że warunki pogodowe, takie jak duże słońce, mogą przyspieszyć powrót naturalnego koloru włosów. Zaletą takich produktów jest bogata gama kolorów.

Trwałe farby

Drugi rodzaj Farb to produkty, które pozwalają na malowanie w dłuższej perspektywie. Od samego początku należy zauważyć, że są o wiele bardziej profesjonalne produkty niż zmywalny Typ. Praktycznie wszystkie dostępne w handlu farby odporne zawierające amoniak i kolektory. Dzięki nim możliwe jest stałe zabarwienie i dobre całościowe pokrycie wyrostków i siwych włosów. Powinieneś jednak wiedzieć, że taka procedura poważnie obciąża i osłabia strukturę twoich włosów. Z tego powodu, nawet jeśli otrzymany kolor nie spełnia Twoich oczekiwań, będziesz musiał poczekać kilka dni, a nawet tygodni, aby kontynuować następną operację.

Wybielacz

Modele z dużą ilością utrwalaczy mogą również rozjaśnić włosy w różnych odcieniach. Najsilniejsze pokarmy mają nawet 12 procent koncentracji. Dzięki temu, zamiast ciemnobrązowego, można cieszyć się kolorem, nitką blondu. Należy jednak wiedzieć, że tego typu farby nie należy używać regularnie, ponieważ silnie osłabiają strukturę włosów.

Po operacji mogą być bardziej kruche i suche. Wybierając produkty tego typu, należy zwrócić uwagę na wybór najlepszego modelu na rynku. Ponieważ jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze i kupić rozjaśniacz o gorszej jakości, może to spowodować nierównomierne pokrycie włosów.  Ponadto na włosach mogą pojawić się niepożądane pomarańczowe plamy.

Zdrowie w pierwszej kolejności

Zanim zdecydujesz się użyć farby do włosów, upewnij się, że zawarte w niej składniki nie powodują alergii. Jest to szczególnie ważne w przypadku leków, które gwarantują stałą zmianę koloru. Z tego powodu eksperci sugerują przed barwieniem przeprowadzenie testu – na dowolnym fragmencie ciała należy umieścić próbkę substancji i obserwować reakcję. Jeśli wystąpi wysypka, swędzenie lub pieczenie, natychmiast spłucz farbę i nie używaj jej w przyszłości na skórze głowy. Bardzo ważne jest również, aby modele amoniaku nie były stosowane u kobiety w ciąży. Składnik ten może wpływać na płód w brzuchu kobiety.

Składniki do rozważenia obejmują nikiel, siarczany, nadtlenek wodoru, rezorcynę, chlorowodór, hennę i różne rodzaje parabenów. Są to znane alergeny, które powodują wysypkę, swędzenie i zaczerwienienie u większości konsumentów.

Bardzo ważne jest, aby farba do włosów nie była używana na innych częściach ciała, takich jak brwi lub rzęsy. Wynika to z jego silnego działania, które może powodować podrażnienie bardzo wrażliwej skóry w tych miejscach.

Skład: jaka jest najlepsza farba do włosów?

Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na skład farby. Ponieważ wiele leków to substancje niepożądane. Może to prawie pogorszyć stan twoich włosów. Standardowe produkty w swoim składzie mają sztuczny pigment, który zapewnia kolor i nadtlenek wodoru, jest odpowiedzialny za długotrwały efekt.

Pierwszym z niepożądanych i niebezpiecznych pierwiastków jest amoniak. Wysuszyć włosy i umyć je z melaniny. Jest to jednak ważny składnik trwałych farb. To dzięki niemu farba wnika we włosy, zapewniając najlepszy efekt. Ponadto należy upewnić się, że zakupiona farba nie zawiera chlorków i glikoli. Są to silnie drażniące substancje, które negatywnie wpływają na nasze płuca i błonę śluzową.

Oczekiwania i rzeczywistość

Ważne jest, aby wiedzieć, że kolor pokazany na opakowaniu może różnić się od efektu, który otrzymałeś. Z tego powodu przy zakupie wybierz produkt o kilka odcieni jaśniejszy. Należy również pamiętać, że najlepszy efekt zostanie osiągnięty na włosach o naturalnym kolorze. Jeśli jednak zdecydujesz się pokolorować wcześniej farbowane włosy, powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że uzyskany efekt będzie różnił się od twoich oczekiwań. Należy podkreślić, że jeśli masz teraz bardzo ciemny kolor włosów i chcesz uzyskać efekt platynowej blondynki, najpierw musisz przejść procedurę dekorowania.

Farby do włosów w dobrych cenach

Podejmując decyzję o zakupie farby do włosów, należy pamiętać o inwestowaniu w jej jakość. Niestety, jeśli kupisz tanie lekarstwo o wątpliwej jakości, może trwale zepsuć włosy. Ryzykujesz również uzyskanie nieplanowanego koloru, takiego jak kilka ciemniejszych odcieni. Kiedy to się dzieje z zmywalnymi farbami, musisz tylko często myć włosy, aby pozbyć się brzydkiego efektu. Gorzej, gdy nakładamy trwały produkt na włosy. Dlatego twój zakup powinien być dobrze przemyślany. Zalecamy zainwestowanie w najlepszą farbę, która nie powoduje reakcji alergicznej.

7 najlepszych barwników do włosów recenzje w 2019 roku

Nie każda kobieta może powiedzieć, że ma piękne, lśniące włosy w pięknym odcieniu. Ponadto, wraz z wiekiem, zabarwienie staje się konieczne, aby ukryć szare pasma. Na szczęście znamy barwniki do włosów od wielu lat, a peruki nie powinny być noszone przed czasem, ale dla kobiet. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie obrazy są dobre. Niestety, na rynku nie brakuje produktów o niskiej jakości, które nie pokrywają siwych włosów ani nie znikają po kilku kąpielach. Dlatego przygotowaliśmy ocenę najlepszych farb do włosów.

7 najlepszych barwników do włosów recenzje w 2019 roku

  1. Wella Professionals Koleston Perfect Vibrant hair dye 60 ml

Wella Koleston Perfect Palette to najlepsza farba do włosów, jaką znajdziemy na polskim rynku. Użytkownicy podkreślają nie tylko jego doskonałe właściwości, w tym idealną warstwę siwych włosów, ale także atrakcyjną cenę. W rezultacie barwienie staje się naprawdę tanie i można je wykonać bez problemów w domu.

Dzięki najlepszemu preparatowi Koleston Perfect możemy cieszyć się najlepszymi efektami po zabarwieniu. Cień naszych włosów będzie bardziej intensywny i, co ważniejsze, będzie kontynuowany. Formuła stosowana w preparacie, która sprawia, że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku, co potwierdzają opinie klientów.

W tym przypadku farba nie ma negatywnego wpływu na stan naszych włosów. Często po farbowaniu nasze włosy mają nieprzyjemny zapach i dopiero po wielokrotnym myciu można je przezwyciężyć.

Wynika to z dużej ilości amoniaku. Aby zmniejszyć nieprzyjemny zapach, produkt ten wykorzystuje nową technologię opartą na olejkach aromatycznych, która minimalizuje wrażliwość amoniaku.

Wella Koleston jest idealną farbą do włosów z ulepszoną formułą, która nie tylko zapewnia doskonałe efekty kolorystyczne. Producent zapewnia, że po nałożeniu produktu włosy są o 69% jaśniejsze, niż gdyby nie zostały pomalowane. Zobaczmy, czy jest to najlepsza farba do włosów w 2019 roku.

  1. L ‘ Oreal Majirel 4.8 Mocha farba do włosów 50 ml

Farba Majirel 50 ml jest drugą ofertą w naszej recenzji. Jest to produkt znanej firmy L ‘ Oreal, która oferuje swoim klientom sprawdzone produkty do pielęgnacji włosów i stylizacji.

Ten krem do masażu z Ionene G i Incell zapewnia doskonałe pokrycie siwych włosów, podkreślając piękne kolory naszych pasków. Na koniec można podziwiać wyraziste, głębokie i jasne kolory. Pozytywne oceny konsumentów potwierdzają fakt, że farba doskonale ukrywa siwe włosy i podkreśla ich skuteczność.

Ta seria to ogromna paleta różnych kolorów, z których wybierzesz idealny dla swojej skóry lub preferencji. Jest to niezastąpiona propozycja dla pełnego podświetlenia lub kolorowania. Skład farby został zmieniony z najwyższą starannością dla kondycji naszych włosów, dzięki czemu ten produkt jest całkowicie bezpieczny.

Farba L ‘ Oreal Majirel jest sprzedawana w probówkach o pojemności 50 ml. produkt jest dostępny w kilku odcieniach.

  1. Naturalne Henna Hadi farbowania włosów 100g

Henna Hadi to nasza trzecia propozycja. Jest to naturalny, ziołowy kolor włosów, który nadaje włosom ciemnobrązowy, czekoladowy kolor w fajny sposób. Nadaje włosom piękny kolor, a jednocześnie bardzo dobrze je odżywia.

Dużą zaletą produktu jest to, że doskonale ukrywa siwe włosy i wszystkie procesy. Zawiera zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy i nadają im połysk. Kobiety doceniły fakt, że farba jest naturalna i nie niszczy mieszków włosowych, wręcz przeciwnie, wzmacnia je jeszcze bardziej.

Posiada certyfikat bdih, który zapewnia, że produkt jest wysokiej jakości i spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania, które mają zastosowanie do naturalnych kosmetyków.

Hadi naturalna henna jest produktem naturalnym. W związku z tym jest dostępny tylko w jednym odcieniu: ciemnobrązowym.

  1. Matrix Tube HD Socolor Beauty 7RR farba do włosów 90 ml

Matrix Socolor Beauty-środek do trwałego zabarwienia, charakteryzujący się atrakcyjną ceną i nasyceniem kolorów. Innowacyjna formuła zapewnia głęboki odcień i doskonałą przezroczystość siwych włosów.

Ponadto wnika głęboko we włosy, chroniąc je od wewnątrz i zmiękczając Na zewnątrz, zapewniając w ten sposób jeszcze lepszy efekt barwienia. W tym samym czasie, dzięki farbowaniu, włosy stają się miękkie i lśniące.

Ten dobry i tani krem do włosów jest łatwy do zastosowania. Dlatego konsumenci, którzy korzystali z tego produktu, wielokrotnie wspominają w swoich ocenach, że krem zapewnia idealny kolor na całej powierzchni głowy. Ponadto sam kolor jest bogaty i bardzo wytrzymały.

Ten produkt jest przystępny cenowo i charakteryzuje się dobrą przezroczystością siwych włosów.

  1. Biokap Nutricolor farba do włosów 10.0 140ml

Biokap Nutricolor to włoska marka oferująca różnorodne produkty do pielęgnacji włosów pozbawione drażniących substancji.

W skład farby wchodzą aktywne ekstrakty roślinne, w skład których wchodzą: białka roślinne, które bardzo dobrze nawilżają, odżywiają i chronią włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Świetny efekt zawarty również w produkcie ekstrakt z wierzby, który jest naturalnym filtrem UV i zapewnia długotrwały efekt barwienia. Natomiast liofilowe kwasy owocowe mają działanie antysensybilizujące i ochronne na skórę głowy.

Kompozycja zawiera również olej argonowy, który tonizuje włosy i działa przeciwzapalnie. Ten produkt jest ceniony przez użytkowników za doskonałe efekty barwienia w połączeniu z niezwykłą dbałością o strukturę włosów.

Jest to produkt włoskiej firmy, w której znajdziemy ekstrakt z wierzby. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i długotrwały efekt barwienia.

  1. Barwnik do włosów Garnier Olia 7.13 40 ml

Garnier Olia to szósta farba do włosów w naszej recenzji. Ta seria jest dostępna w różnych jasnych kolorach, więc każda kobieta wybiera odpowiedni kolor dla swoich włosów.

Dzięki zawartości olejków kwiatowych zapewniliśmy doskonałą pielęgnację włosów od korzeni. Ponadto olejki eteryczne poprawiają intensywność koloru, dzięki czemu barwienie pozwala nam uzyskać doskonały efekt barwienia. Po nałożeniu tego produktu kolor będzie bardziej nasycony, a efekt będzie jasny i trwały.

Testy pokazują, że barwnik zmniejsza sztywność włosów, stają się miękkie i błyszczące. Użytkownicy docenili fakt, że jest łatwy w użyciu i ma delikatny kwiatowy zapach.

W Garnier Olia znajdziemy w szczególności esencje kwiatowe, które odżywiają włosy i wzmacniają efekt barwienia. Produkt nie zawiera amoniaku.

  1. Nasze Usługi farbowania włosów Londacolor 0/11 Mixton 60ml

Londacolor to najnowszy produkt w naszej recenzji. Formuła Vitaflection Microsphere nadaje włosom bogaty kolor. Ponadto nasze nici stają się gładsze i bardziej błyszczące.

Chociaż farba zawiera amoniak wydzielający specyficzny zapach, użytkownicy docenili jej niezwykły zapach, co jest zaletą kilku specjalnych nut zapachowych, w tym: mandarynki z olejem laurowym, geranium, mimozy, lilii, dzikiej róży, piżma i kwiatów pomarańczy. Recenzje farb do włosów od tego producenta są bardzo pozytywne.

Użytkownicy doceniają przyjemną konsystencję produktu i fakt, że po barwieniu jego kolor wygląda naturalnie. W palecie kolorów znajdziemy piękną blondynkę, a także wspaniałe odcienie brązu.

Londacolor Londa to dobra farba do włosów do 20 złotych.  Formuła Vitaflection Microsphere zastosowana w produkcie tworzy intensywny kolor po barwieniu.

Jaki kolor farby do siwych włosów wybrać?

Mimo że wśród gwiazd świata muzyki i filmu jest tendencja do siwych włosów, Wiele osób wciąż próbuje ukryć szare pasemka. Wszystko dlatego, że są uważane za niezbyt eleganckie oznaki starzenia się. Czy chcesz wiedzieć, jaki kolor farby do siwych włosów jest zalecany konsumentom? Może zastanawiasz się, czy kolorowanie nici jest całkowicie bezpieczne? Przeczytaj informacje poniżej.

Farby do Blondynki

Kobiety o blond włosach zwykle nie mają zbyt wielu problemów z szarymi pasemkami, ponieważ nie są zbyt zauważalne. Jeśli jednak chcesz je zamaskować, najlepiej szukać farby w odcieniu zbliżonym do naturalnego koloru naszych włosów. Na szczęście asortyment sklepów jest tak szeroki, że oczywiście znajdziemy produkt kosmetyczny w zimnych i gorących kolorach. W razie potrzeby możemy również wybrać profesjonalną procedurę barwienia z salonu fryzjerskiego. Istnieje kilka sposobów na pokrycie siwych włosów farbą. Jeśli chcemy uniknąć zniszczenia lub nadmiernego wysuszenia włosów, dobrym rozwiązaniem jest efektowny balsam lub miękkie pasma.

Farby dla brunetek

Siwe włosy są bardziej widoczne u brunetek, a ich pokrycie jest również nieco trudniejsze. Szare pasma lepiej pokryć farbami w odcieniach brązu i burgunda. Uważaj na kosmetyki, które dostają się do czerwonych odcieni, ponieważ kolor włosów po zabiegu barwienia może być zbyt intensywny lub inny niż oczekiwaliśmy (jak różowy). W przypadku, gdy szare paski są większe niż ciemne, najbezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnego salonu piękności. Samo zabarwienie w domu często prowadzi do nierównego pokrycia włosów, a to daje piękny efekt nieestetycznie.

Farby, chemiczne lub roślinne?

Ludzie, którzy chcą ukryć siwe włosy, zazwyczaj decydują się na zakup farby chemicznej, która składa się w szczególności z amoniaku. Konsumenci wyjaśniają, że takie produkty zapewniają prawie 100% pokrycia szarych pasm, nawet jeśli jest ich wiele. Pamiętaj jednak, że kosmetyki z dużą ilością chemikaliów mogą powodować podrażnienie skóry lub reakcje alergiczne. Ciekawa alternatywa, dla której henna lub farba ziołowa, choć to rozwiązanie ma swoje wady. Kosmetyki, które powstają z naturalnych barwników, często wydzielają siwe włosy, dzięki czemu uzyskujemy efekt cienkich pasm. Jednak wielu z was, wygląda bardzo dobrze i naturalnie. Henna jest dostępna w odcieniach blondu, czerwieni i brązu, więc z pewnością będziemy w stanie znaleźć odpowiedni produkt. Jednak uzyskany kolor jest często nieco cieplejszy niż pokazano na opakowaniu i warto o tym pamiętać.

Czy mężczyźni mogą nakładać farbę na siwe włosy?

Z problemem siwych włosów borykają się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Panowie, którzy dbają o swój wygląd, skarżą się, że szare pasemka zestarzały się i wyglądają brzydko. W tej sytuacji jednym z najskuteczniejszych sposobów na znalezienie farby specjalnego przeznaczenia. Tego rodzaju produkty kosmetyczne są dostępne w większości sklepów, a do wyboru jest kilka różnych odcieni (głównie ciemnych).

Ciekawym rozwiązaniem dla mężczyzn jest również delikatne rozjaśnienie włosów, aby szare pasma nie były już widoczne. Jest to również dobry sposób na zamaskowanie stopniowej fryzury odchudzającej. Procedura barwienia będzie musiała być powtarzana od czasu do czasu, dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Farba zmywa się po pewnym czasie, a ponadto korzenie pojawiają się na czubku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here